اخبار شهرستان‌ها


تعمیر کانال سد خاکی شیخی دیرستان

مدیر جهادکشاورزی قشم  با اشاره به جذب اعتبار دومیلیارد و500 میلیون ریال اعتبار جهت تعمیر سازه های خسارت دیده گفت: با توجه به خسارات ناشی از سیل و شدت بارندگی‌ها، کانال آب رسان سدخاکی شیخی در روستای دیرستان و جاده بین باغات در روستای ملکی مرمت شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی قشم ، مالک یزدان پناه اظهار کرد: با توجه به خسارات ناشی از سیل و شدت بارندگی‌های سال گذشته در جزیره قشم  و پیش‌بینی تدام بارندگی های در سال آبی جاری ، جهادکشاورزی  با استفاده از اعتبارات استانی اقدام به مرمت کانال آب رسان سدخاکی شیخی در روستای دیرستان و جاده بین باغات در روستای ملکی نموده است .

وی  خاطرنشان کرد: در اوایل سال جاری پس از بازدید از طرحهای خسارت دیده شهرستان  همراه با کارشناسان آب و خاک سازمان جهادکشاورزی ، این مدیریت موفق به جذب اعتبار دومیلیارد وپانصد میلیون ریال اعتبار جهت تعمیر سازه های خسارت دیده گردید.    

وی با بیان این‌که با شروع نخستین بارندگی در زمستان سال گذشته و شروع ترسالی‌ها، هماهنگی های لازم جهت به حداقل رساندن خسارت انجام گرفته بود ، گفت: سد شیخی در پایین دست سد خالصی در روستای دیرستان قرار داد که متاسفانه کانال هدایت آب به طول 800 متر که وظیفه انتقال آب به این سد جهت استفاده در آبیاری نخلستان داشت تخریب شده بود، که تعمییر و بازسازی آن  در دست اجرا می باشد و پس از آن تعمیر جاده بین باغات نخیلات به طول 700 متر در روستای ملکی انجام خواهد گرفت .

یزدان پناه با قدردانی از پیگیر های فرماندار  شهرستان و  همکاری دهیاران و شورای اسلامی روستاهای دیرستان  و ملکی اظهار امیدواری کرد: با اقدامات انجام گرفته، رضایت اهالی این دو روستا تامین گردد.

 در پایان اوی با اعلام پیگیری جهت اخذ اعتبارات بیشتر خاطرنشان کرد : یکی از اهداف مهم این مدیریت اجرای پروژه های بیشتر در جزیره می باشد که تحقق کامل این امر مستلزم حمایت بیش از پیش مسولین شهرستان ، شوراهای اسلامی و دهیاران می باشد.