اصلاح الگوی کشت با 20 درصد کاهش سطح زیر کشت محصولات زراعی ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۱۲:۴۹ رئیس جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: بیلان دشت ها منفی شده و 20 الی 50 درصد کاهش داشته است و تصمیم جهاد کشاورزی و شورای حفاظت از آب استان بر این است که برای منفعت بیشتر کشاورزان به طور متوسط 20 درصد از سطح کشت محصولات زراعی را در سال زراعی جاری کاهش دهیم. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان علی باقرزاده در نشست خبری با موضوع اصلاح الگوی کشت اضافه کرد: در سال زراعی جاری 65 درصد کاهش بارندگی در مقایسه با بلند مدت و 68 درصد کاهش در مقایسه با سال گذشته داریم.

آغاز عملیات اصلاح نژاد دام سبک در جزیره قشم ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۱۲:۴۸ مدیر سازمان جهاد کشاورزی قشم خاطرنشان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های دولت و سازمان جهاد کشاورزی، عملیات اصلاح نژاد بز با استفاده از روش‌های همزمان‌سازی فحلی با استفاده از نژاد خاص بز بوئر به ظرفیت 65 راس برای اولین بار در جزیره قشم انجام می گیرد

دیدار امام جمعه قلعه قاضی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۱۲:۴۶ امام جمعه قلعه قاضی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان دیدار و مشکلات بهره بهرداران را مطرح کرد. امام جمعه قلعه قاضی گفت : مردم بخش قلعه قاضی و تخت عمدتا کشاورز و دامپرور هستند که این قشربرای رفع مشکلات خود نیازمند حمایت مسولین می باشند.

آغاز برداشت انبه از یک هزار و 700 هکتار از باغات میناب ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۱۲:۴۰ مدیر جهادکشاورزی میناب، گفت: امسال از سطح زیر کشت یک هزار و 700هکتار از باغ‌های انبه این شهرستان پیش‌بینی می‌شود بیش از 17 هزار تن انبه برداشت شود. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب با اشاره به زمان برداشت انبه نارس(کال) در باغات شهرستان میناب، گفت: ۳۰ درصد محصول انبه از اوایل اردیبهشت به صورت سبز برداشت می شود و بخش دیگر آن از نیمه دوم خرداد ماه بصورت رسیده برداشت می شود.

عملیات برداشت سیب زمینی در هرمزگان ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۱۲:۳۴ هرمزگان به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مستعد تولید سیب زمینی است . مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : سطح زیرکشت محصول سیب زمینی در استان 536هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح بیش از 16هزار تن محصول برداشت شود.

احداث منبع ذخیره آب وآبشخور جزیره لارک ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ساعت ۱۲:۳۲ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم گفت: آبشخور و منبع ذخیره آب شرب با حجم 12مترمکعب و آبشخوردام با حجم 8 مترمکعب در جزیره محروم لارک با اعتبار 150میلیون ریال به بهره برداری رسید.

اصلاح الگوی کشت با 20 درصد کاهش سطح زیر کشت محصولات زراعی ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ساعت ۱۹:۵۸ رئیس جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: بیلان دشت ها منفی شده و 20 الی 50 درصد کاهش داشته است و تصمیم جهاد کشاورزی و شورای حفاظت از آب استان بر این است که برای منفعت بیشتر کشاورزان به طور متوسط 20 درصد از سطح کشت محصولات زراعی را در سال زراعی جاری کاهش دهیم.

برداشت بیش از 800 تن سیر در بشاگرد ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ساعت ۱۹:۳۷ مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد با بیان اینکه زمان برداشت محصول سیر از اول اردیبهشت ماه شروع و تا اواخر خردادماه ادامه دارد گفت: پیش بینی میکنیم در سال جاری درواحد سطح بصورت میانگین 7 تن؛ بیش از 800 تن سیر برداشت و به بازار عرضه شود.

ترغیب کشاورزان به کشت گیاهان کم مصرف آبی در جاسک ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ساعت ۱۴:۲۵ سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی جاسک با اشاره به خشکسالی های اخیر و کمبود آب کشاورزی تصریح کرد: با مشارکت کشاورزان در فصل زراعی پیش رو از کشت محصولات پرمصرف آبی همچون هندوانه در جاسک جلوگیری می شود .

اولین جلسه شورای هماهنگی بخش کشاورزی شهرستان بندرعباس برگزار شد ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ساعت ۱۴:۰۷ مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس گفت: اولین جلسه شورای هماهنگی بخش کشاورزی شهرستان بندرعباس با حضور ادارات و سازمان های تابع این نهاد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس اظهار کرد: این جلاسه با حضور ادارات منابع طبیعی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، دامپزشکی، شیلات، شرکت خدمات حمایتی، تعاون روستایی و مراکز جهاد کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی بندرعباس برگزار شد.