بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای شهرک‌های گلخانه‌ای/ گلخانه‌ها با هدف تولید محصول سالم و کاهش مصرف آب توسعه می‌یابند ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت ۱۲:۲۲ میزگرد بررسی فرصت‌ها وتهدیدهای شهرک‌های گلخانه ای و مزایای کشت گلخانه ای در استان هرمزگان به همت خبرگزاری فارس در محل سازمان جهادکشاورزی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، گلخانه‌ها اصل مهم و اقتصادی کشاورزی می‌باشند که در شرایط بحران خشکسالی و از بین رفتن ذخایر آبی در کشور توسعه و ترویج کشت گلخانه‌ای با هدف کاهش مصرف آب، تولید محصول سالم و ایجاد اشتغال نسبت به کشت در فضای باز در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان کشور و استان قرار می‌گیرد.

تقویت روحیه توحیدی در خانواده ها ضروری است ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت ۱۱:۳۵ اگر بخواهیم خانواده ها از آتش نفوذ فرهنگی غرب در امان باشند لازم است روحیه توحیدی و ولایت پذیری را  در خانواده ها  تقویت کنیم. رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : خانواده یک نظام کوچک اجتماعی است که نیازمند نظم ، مدیریت و تدبیر می باشد.

تیم سازمان الف مقام اول جام فوتسال دهه فجر را کسب کرد ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت ۱۱:۲۶ در مسابقات فوتسال جام دهه فجر تیم سازمان الف با کسب 15 امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داد. به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، در ایام دهه فجر یک دوره مسابقات فوتسال  با همکاری مدیریت  رفاه و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی بین تیم های سازمان (الف)، اداره کل شیلات استان، اداره کل زندانها، سازمان(ب)، صدا و سیمای مرکز خلیج فارس و شرکت کشتی سازی در مجتمع ورزشی شهدای سازمان جهاد کشاورزی بصورت دوره ای برگزار شد .

برگزاری جشن شکرگزاری برداشت پیاز در سرزه شمیل بندرعباس ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ساعت ۰۸:۳۷ کشاورزان روستای سرزه شمیل بندرعباس  با همکاری سازمان جهاد کشاورزی  جشن شکرگزاری برداشت پیاز خارج از فصل  را در این منطقه برگزار کردند.

پیازکاران بندرعباسی عملیات برداشت محصول خود را آغاز کردند ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ساعت ۰۸:۳۶ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس افزود: سطح زیر کشت محصول پیاز خارج از فصل در این منطقه 4 هزار هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح حدود 152هزار تن محصول برداشت شود.

پیش بینی تولید 60هزارتن نارنگی در هرمزگان ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ساعت ۱۳:۰۶ هرمزگان به دلیل داشتن شرایط آب وهوایی مستعد تولید نارنگی مرغوب در کشور است . مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از برداشت نارنگی در استان خبر داد وگفت : سطح زیرکشت محصول نارنگی در استان 7هزارو 300هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح حدود 62هزار تن محصول برداشت شود.

آغاز عملیات گرده افشانی نخیلات در هرمزگان ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ساعت ۱۳:۰۱ گرده افشانی درختان خرما از مهمترین فرایند تولیدمحصول  می باشد. مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : سطح زیرکشت نخیلات در استان 34هزار هکتار با تولید سالیانه 140هزار تن انواع خرما می باشد. به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، مسعود گرگیج افزود : به دلیل اصلاح نخیلات فرسوده و رعایت بهداشت باغ ها پیش بینی می شود تولید امسال نسبت به سال قبل 10درصد افزایش داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی مورد عنایت خاص رهبر معظم انقلاب است ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ساعت ۱۰:۴۳ رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تامین امنیت غذایی کشور از حساسیت فوق العاده ای برخوردار است و به همین خاطر، تنها وزارتخانه‌ای است که ولی فقیه در آن نماینده دارد. به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در مراسم معارفه نماینده جدید ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب،اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی،وزیری متدین، متعهد، سختکوش و پرتلاش، مورد عنایت خاص رهبر معظم انقلاب است.

جشن تکلیف ویژه فرزندان کارکنان جهاد کشاورزی برگزار شد ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ساعت ۱۰:۱۷ سازمان جهاد کشاورزی درراستای ترویج فرهنگ دینی وقرآنی برای فرزندان دختر وپسر کارکنان که به سن بلوغ رسیده اند جشن تکلیف بر گزار کرد. رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : در این جشن تکلیف  از 11نفر از فرزندان دختر وپسر کارکنان سازمان جهاد کشاورزی  استان تجلیل شد.

شهرستان میناب رتبه نخست تولید میگو در کشور را به خود اختصاص داده است ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ساعت ۰۹:۵۶ شهرستان میناب با داشتن  بیش 1هزارو  900هکتار سطح زیرکشت مزارع میگو تولید رتبه نخست تولید میگو پرورشی را در کشور  به خود اختصاص داد. رئیس اداره شیلات  شهرستان میناب، گفت: میناب برای دومین سال پیاپی با تولید 9 هزار و 470 تن میگو رتبه نخست تولید این محصول در کشور را بدست آورد. به گزارش  واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان  جهاد کشاورزی هرمزگان ، خلیل حیدری افزود: در سایت های پرورش میگوی تیاب شمالی و جنوبی میناب در سال 96 با سطح زیر کشت یک هزار و 900 هکتار بالغ بر 9 هزار و 470 تن میگو تولید شده است که 62 در صد تولید میگوی استان را به این شهرستان اختصاص داده است.