کشاورزان بندرعباسی عملیات برداشت فلفل را آغاز کردند ۱۳۹۶/۰۹/۲۲  شهرستان بندرعباس به دلیل داشتن زمین های حاصلخیز مستعد تولید محصولات خارج از فصل مثل فلفل می باشد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس با اعلام خبرآغاز برداشت فلفل گفت : در این شهرستان در سطح 2هزارو500هکتار فلفل کشت شده است که پیش بینی می شود ازاین سطح 25تن محصول برداشت شود.

خلیل آقایی به عنوان رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب شد ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، محمود حجتی وزیرجهاد کشاورزی طی حکمی خلیل آقایی را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب کرد.

آغاز کشت گیاهان دارویی در هرمزگان ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ در راستای طرح اصلاح الگوی کشت ،کشت گیاهان دارویی در هرمزگان توسعه داده می شود. مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان  گفت :امسال 17هکتار از زمین های کشاورزی استان زیرکشت گیاهان دارویی قرار می گیرد.

سبزیجات برگی در بستک ۱۳۹۶/۰۹/۲۱  شهرستان بستک به دلیل داشتن زمین های حاصخیز مستعد تولید سیزیجات برگی است . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت : امسال 30هکتار از زمین های کشاورزی این منطقه به کشت سبزیجات برگی اختصاص داده می شود و پیش بینی می شود ازاین سطح 300تن محصول تولیدشود.

جلوگیری از آلودگی خاک ضروری است ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ به عنوان شاخص اصلی تولید مواد غذایی حفاظت و جلوگیری از آلودگی خاک ضروری است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : بستر تولید 90 درصد مواد غذایی خاک می باشد و این نشان از اهمیت آن دارد .

مسجدالاقصی و سرزمین فلسطین خط قرمز جهان اسلام است ۱۳۹۶/۰۹/۱۹  اقدام رئیس جمهور امریکا در خصوص جابجایی سفارت این کشور به فلسطین اشغالی  قلوب مسلمانان را جریحه دار کرد زیرا فلسطین و مسجد الاقصی خط قرمز آنها است. رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : این اقدام ترامپ آنقدر غیر عقلانی بود که حتی کشورهای دوست این کشور  به جز رژیم اشغالگر اسراییل در مقابل آن موضع گیری کردند.

آغاز برداشت محصول گوجه فرنگی در شهرستان بستک ۱۳۹۶/۰۹/۱۹  شهرستان بستک به دلیل داشتن زمین های حاصلخیز مستعد تولید گوجه فرنگی می باشد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت : با توجه به اجرای طرح اصلاح الگوی کشت در سالهای اخیر و سیاست های  تنظیم بازار، امسال سطح زیر کشت این محصول 400 هکتار است که نسبت به سال قبل از لحاظ سطحی 10درصد کاهش دارد.

مدیریت جهادکشاورزی جاسک در شاخص برگزاری نماز جماعت دستگاه برتر شد ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ طی مراسمی با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام انصاری راد،  مدیریت جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه برتر در شاخص برگزاری نماز جماعت در سطح شهرستان معرفی شد.

تغذیه سفره های آبی استان ضروری است ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ آب یکی از شاخص های مهم در توسعه کشاورزی است و به همین دلیل تغذیه سفرهای آبی استان  ضروری می باشد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : تقویت سفره های زیرزمینی  با هدف  تامین آب چاه های کشاورزی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.

85درصد فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی جذب بازار کار شده اند ۱۳۹۶/۰۹/۱۴  با بررسی های انجام شده طی 10سال فعالیت مرکزتحقیات و آموزش کشاورزی 85در صد فارغ التحصیلان بخش کشاورزی شاغل می باشند. معاون آموزشی مرکز تحقیات و آموزش کشاورزی هرمزگان گفت :  در گزارش سالانه آموزش بهره برداران وزارت جهاد کشاورزی آمده است که 61درصد از دوره های آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان در راستای  اهداف سیاست اقتصادی مقاومتی بود لذا از این حیث هرمزگان رتبه 7کشوری را دارد.