خبرها

بخش کشاورزی توان تامین مواد غذایی ۲۰۰میلیون نفر را دارد

درصورت شناخت استعداد ها وظرفیت های بخش کشاورزی، این حوزه توان تامین مواد غذایی 200میلیون نفر را دارد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت :اگر از ظرفیت های بخش کشاورزی به درستی استفاده شود به اهداف شعار تامین امنیت غذایی در کشور خواهیم رسید و می توان برای 200میلیون نفر غذا تولید کرد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، آیت الله عالمی در جمع مدیران وکارکنان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: یکی از برنامه هایی که باید مورد توجه مدیران دربخش کشاورزی قرار گیرد  تشویق کشاورزان به تولید محصولات با کیفیت وسالم می باشد.

وی با اشاره به خطبه امام علی (ع) در نهج البلاغه درخصوص نقش مردم ومسئولین در رسیدن به جامعه معنوی اظهارداشت : جامعه داری شامل دو بخش حاکمیت و مردم هستند که این دو بخش باید برای رسیدن به جامعه پایدار ومعنوی دوش به دوش هم حرکت کنند واین امر بجز با پیروی از ولایت فقیه و وحدت ملی میسر نخواهد شد.

آیت الله عالمی اذعان کرد :  بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره ) تاکید داشتند که اقتصاد کشور باید بر محور کشاورزی استوارشود.

در ادامه این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی ضمن تشریح ظرفیت های بخش کشاورزی اظهارداشت :هرمزگان با داشتن سواحل وجزایر نقش مهمی در تولیدات کشاورزی بخصوص آبزیان در کشور دارد.

مهندس حیدری پوری گفت : وجود ذخایر 2میلیون تن فانوس ماهیان یکی از ظرفیت های اقتصادی در بخش شیلات می باشد.

وی تصریح کرد : با توجه به فصل سرما وبخبندان، استان های گرمسیری از جمله هرمزگان در تامین مواد غذایی مورد نیاز کشور نقش عمده ای را دارند.

حیدری پوری اجرای سیستم های آبیاری نوین در بخش کشاورزی استان را از مهمترین اقدامات سازمان در خصوص مدیریت مصرف آب واقتصادی کردن بخش کشاورزی برشمرد واظهارداشت : هرمزگان در اجرای سیستم آبیاری نوین وجذب تسهیلات صندوق توسعه ملی رتبه اول را در کشور دارد.

وی در پایان با اشاره به شرایط آب و هوایی هرمزگان و گرمی هوا در فصل تابستان عنوان کرد: یکی از خواسته های کارکنان سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از وزارت جهاد کشاورزی دادن مزایای سختی کار و حقوق مکفی به نیروها می باشد.