خبرها

نمایشگاه توانمندیهای هرمزگان در عمان گشایش یافت

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ،نمایشگاه توانمندی های هرمزگان با 40غرفه از توانمندیهای هرمزگان بخصوص بخش کشاورزی با حضور استاندار هرمزگان جاسم جادری وجمعی از مدیران ، بازرگانان و مسئولان کشور عمان در بندر خصب استان مسندم گشایش یافت.

بنا بر این گزارش در این نمایشگاه تولیدات هرمزگان در بخش های صنعتی  ومعدنی ، کشاورزی وصنایع تبدیلی ، صنایع دستی، واحد های تولیدی بزرگ وکوچک، بنادر ودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی، معدنی وفلزی خلیج فارس عرضه می شود.این نمایشگاه به مدت 3روز برگزار می شود.

در ادامه این گزارش آمده است،ایران وعمان از گذشته تاکنون روابط بسیار خوبی داشته اند و هرمزگان با داشتن ظرفیتهایی همچون مجتمع بندری شهید رجایی ،مناطق آزاد کیش وقشم ، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، استقرار صنایع بزرگ فولاد، کشتی سازی،محصولات متنوع کشاورزی  و داشتن مرز مشترک آبی با کشور عمان بهترین موقعیت را برای سرمایه گذاری در این کشور دارد.

بنا بر این گزارش ، علاوه بر معرفی توانمندیهای هرمزگان، انتقال دانش در زمینه خدمات حمل ونقل دریایی ، صنایع ومعادن ، مسافر بری ،کشاورزی و شیلات ، تبادل فرهنگی و رونق اقتصادی از دیگر اهداف حضور در این نمایشگاه می باشد.

این گزارش می افزاید:بازار کشور عمان از جمله بازارهای هدف تجاری هرمزگان است که فاصله نزدیک وکاهش هزینه های حمل ونقل؛اشتراک فرهنگی مذهبی ، علاقمندی مردم عمان به تولیدات ایران و تجربه موفق بازرگانان هرمزگانی در کشور عمان، اهمیت حضور تجار را در بازارهای این کشور دو چندان کرده است.

در انتهای این گزارش آمده است ، عمان با برخورداری از 94.8تولید ناخالص ملی ، نرخ تورم 1.6و10میلیارد دلاربدهی خارجی گزینه مناسبی برای انجام مبادلات تجاری است.طبق آمار موجود در نیمه نخست سال 94ارزش صادرات به کشور عمان 172میلیون دلار گزارش شده  که نشان دهنده موازنه مثبت تجاری با کشور عمان می باشد.