ذخیره سازی 700تن میوه شب عید در هرمزگان

یکی از سیاست های دولت برای تنظیم بازار در ایام پایانی سال ذخیره سازی اقلام مورد نیاز مردم و ارائه آن با قیمت های مناسب در ایام نوروز است.

استاندار هرمزگان از ذخیره سازی 700 تن سیب و پرتقال برای ایام نوروز خبرداد و گفت : برای تامین میوه شب عید 300 تن سیب و 400 تن پرتقال ذخیره سازی شده است.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، جاسم جادری در نشست ستاد تنظیم بازار استان افزود: برای تامین مواد پروتئینی 700 تن مرغ و 40 تن گوشت ذخیره سازی شده است .

وی اضافه کرد : برای ایجاد تعادل در بازار 210 تن شکر تهیه و ذخیره سازی شده است

جادری با اشاره به اینکه در ایام نوروز بندرعباس پذیرای مسافران و گردشگران زیادی خواهد بود اظهار داشت : با برنامه ریزی های انجام شده برای مدت 4ماه مصرف گندم استان انبار شده است و 80نانوایی بصورت شیفتی تا ساعت 23فعالیت خواهند داشت .

وی برنج را یکی دیگر از اقلام مورد نیاز مردم در تعطیلات نوروز برشمرد و بیان داشت : تاکنون 1هزارو5تن برنج در بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بهزیستی توزیع شده است.

در ادامه این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت :بخش عمده ای از پرتقال شب عید از باغات بخش رودخانه با هدف حمایت از باغداران استان خریداری شده است.

در پایان مهندس حیدری پوری افزود : با توجه به اینکه در ایام نوروز تردد کامیون ها با محدویت مواجه می شود لازم است با برنامه ریزی مناسب از کامیون های حامل محصولات کشاورزی جلوگیری نشود در غیر این صورت کشاورزان برای انتقال محصولات خود به بازارهای هدف با مشکل مواجه خواهند شد.