خبرها


بهره برداری از سردخانه و بسته بندی میوه در حاجی آباد

یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در تکمیل زنجیره تولید ایجاد فضای بسته بندی وسردخانه ای برای محصولات با رویکرد صادرات می باشد.

معاون آب وخاک وزارت جهاد کشاورزی گفت : با توجه به شرایط آب وهوایی  هرمزگان این استان قابلیت فراوانی برای صاردات محصولات کشاورزی دارد و ایجاد سردخانه برای نگهداری محصولات از مهمترین نیازهای این استان می باشد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاروزی هرمز گان ، علیمراد اکبری در مراسم افتتاحیه سردخانه میوه شهرستان حاجی آباد افزود: این سرد خانه در زمینی به مساحت 2هزار متر مربع با زیربنای 1هزارو 890مترمربع با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 500میلیون تومان احداث شده است.

وی افزود : ظرفیت بسته بندی محصولات دراین سردخانه 6هزارتن می باشد و حدود 800تن ظرفیت نگهداری محصولات در دمای صفردرجه دارد.

اکبری با اشاره به اینکه این طرح برای 20نفر بطور مستقیم شغل ایجاد کرده است اظهار داشت : تکمیل زنجیره تولید ، توسعه صادرات محصولات کشاورزی ، کاهش ضایعات وایجاد ارزش افزوده از مهمترین اهداف طرح می باشد.

این مقام مسئول اظهارداشت : دستگاههای سرد کننده ، سالن نگهداری محصولات و امکانات بسته بندی میوه از مهمترین تجهیزات این سردخانه می باشد.

اکبری بیان داشت : محصولات بسته بندی شده به کشورهای آسیای میانه وروسیه صادر می شود.

وی در پایان گفت : گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای وخیار از مهمترین محصولاتی است که دراین سردخانه بسته بندی وصادر می شود.

لازم به ذکر است شهرستان حاجی آباد در شمال هرمزگان به عنوان قطب تولید گندم و خرما از جمله خرمای پیارم می باشد.