خبرها


هدفگذاری سازمان جهاد کشاورزی بر اساس نیاز کشور تدوین می شود

سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در راستای تولید محصول با کیفیت و حضور در بازار های جهانی هدف گذاری خود را براساس نیازهای داخلی وبین المللی تدوین می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : درسال اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل با برنامه ریزی مناسب و ارتقاء توان کارشناسان، کیفیت تولیدات را با هدف حضور در بازارهای جهانی افزایش خواهیم داد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، مهندس ناصر حیدری پوری در همایش زن ، سیره فاطمی و سبک زندگی ایرانی افزود : جامعه زنان روستایی نقش مهمی در تولیدات دارند وباید با آموزش وتوانمند سازی آنها بستری برای تولید محصولات با کیفیت در مناطق روستایی فراهم کرد.

وی با اشاره به زندگی حضرت فاطمه (س) اظهار داشت : زنان روستایی علاوه  بر فعالیت در بخش کشاورزی نقش مهمی در تربیت فرزندان به عنوان نیروی کار دارند.

حیدری پوری در بخشی از سخنان خود بیان داشت : کشورهای مختلفی متقاضی خرید محصولات کشاورزی هرمزگان از جمله عمان وروسیه هستند و باید شرایط مناسب برای صادرات محصولات فراهم شود.

وی تاکید کرد : برای حضور در بازارهای جهانی باید براساس نیاز وسلیقه کشورهای مختلف تولید داشته باشیم.

این مقام مسئول اظهار داشت : شاخص های کلان اقتصادی دربخش کشاورزی تغییر کرده است بطوری که ذخیره محصول استراتژیک گندم  کشور در سال گذشته  به 6میلیون تن ارتقا یافته است.

وی با اشاره به اینکه سال 94 ازلحاظ مالی سالی سخت بود عنوان کرد : اجرای 4هزار هکتار سامانه نوین آبیاری وکسب رتبه اول در کشور ، اصلاح نژاد دام و تشکیل گله 100راسی ، بهره برداری از اراضی سد جگین و کشت ذرت نشایی از مهمترین اقدامات سال گذشته بوده است .

حیدری پوری در انتها گفت :  از مهمترین برنامه های امسال کشت توت و توسعه نوغان داری،جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای توسعه گلخانه و کشت داربستی،توسعه پرورش ماهی در قفس،اجرای سامانه های نوین آبیاری،حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی و صادرکنندگان محصولات کشاورزی و دامی و ایجاد باغهای مادری و الگویی در هرمزگان می باشد.