بیش از 500 هکتار از زمین های کشاورزی جاسک به سیستم آبیاری نوین مجهز می شوند

سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در راستای استفاده بهینه از منابع آب استان  توسعه آبیاری نوین را در دستور کار قرار داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت : امسال 586 هکتار از زمین های کشاورزی این منطقه  به سیستم آبیاری نوین مجهز می شوند.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، مختار حدیدی افزود : برای اجرای هر هکتار 7 میلیون تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین اعتبارات لازم، این طرح تا پایان سال  اجرایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه  مشکلی در خصوص تامین آب و زمین وجود ندارد، اظهار داشت : طرح آماده اجرا می باشد اما به دلیل مشکلات مالی پیمانکار قادر به  اجرای طرح نیست.

حدیدی عنوان کرد: مدیریت مصرف بهینه آب، افزایش عملکرد، کاهش هزینه های کارگری و اقتصادی کردن بخش کشاورزی از مهمترین اهداف اجرای سیستم آبیاری نوین  هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعتبارات این طرح باید از طریق صندوق حمایت از بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی تامین شود تصریح کرد : سیستم آبیاری نوین  در دهستانهای  جاسک کهنه، گابریک، سورک  و روستای سدیک  اجرا می شود.

حدیدی خاطر نشان کرد: 80 در صد طرح در زمین های زراعی  و مابقی در باغ های این منطقه اجرا  خواهد شد.

وی گفت: با اجرای طرح سیستم آبیاری نوین در بخش کشاورزی این منطقه بطور مستقیم برای 500 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

حدیدی در بخشی از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی شهرستان جاسک افزود : هندوانه، خیار، گوجه فرنگی و پیاز از مهمترین محصولات زارعی در این منطقه می باشند.

وی عنوان کرد : به دلیل داشتن مرز آبی با کشور های حاشیه خلیج فارس  بخش عمده ای از محصولات این منطقه به کشورهایی همچون عمان و امارت متحده صادر می شود.

شهرستان جاسک در شرق هرمزگان در 180کیلومتری بندرعباس قرار دارد.