اربعین یک کارگاه فرهنگی اعتقادی است

مراسم اربعین برای جوانان دنیا یک فضای معنوی خاصی ایجاد کرده است به طوری که می توان به عنوان یک کارگاه فرهنگی اعتقادی از آن نام برد.

رئیس اداره عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با عرض تسلیت اربعین حسینی گفت: امسال شاهد اعزام میلیون ها نفر از ایران و کشورهای دیگر به کربلا هستیم که نشان از آگاهی و بصیرت جهان اسلام می باشد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین علی شرفی با تشریح واژه اربعین  در اسلام افزود : زیارت معصوم ، توجه به قیام امام حسین(ع)،  معرفی جایگاه ائمه  از لحاظ معنوی به جهانیان و تقویت روحیه اتحاد در بین مسلمانان از مهمترین اهداف اعزام زائران به کربلا می باشد.

وی با تشریح ابعاد سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی مراسم اربعین عنوان کرد : نکاتی که باید جوانان و زائران مورد توجه قرار دهند این است که  اول باید با وضو و غسل وارد حرمین شوند، دوم اذن دخول بگیرند  و سوم قرائت زیارت  اربعین؛ نماز و دعا را انجام دهند

شرفی افزود دشمنان با بهره گیری از فضای مجازی و ماهواره ها می خواهند مراسم اربعین را کم اهمیت  جلوه دهند و جوانان باید متوجه این توطئه ها باشند و رفتاری را در این ایام انجام ندهند که سوژه خبری رسانه های استکبار شود.

وی گفت : سازمان جهاد کشاورزی در راستای توجه به اهمیت اربعین حسینی، برنامه های فرهنگی از جمله قرائت زیارت عاشورا با حضور کارکنان در محل نماز خانه ی این سازمان  را تا پایان ماه صفر اجرا خواهد کرد.