85درصد فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی جذب بازار کار شده اند

 با بررسی های انجام شده طی 10 سال فعالیت مرکز تحقیات و آموزش کشاورزی 85 در صد از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی شاغل می باشند.

معاون آموزشی مرکز تحقیات و آموزش کشاورزی هرمزگان گفت :  در گزارش سالانه آموزش بهره برداران وزات جهاد کشاورزی آمده است که 61 درصد از دوره های آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان در راستای  اهداف سیاست اقتصادی مقاومتی بوده است  لذا از این حیث هرمزگان رتبه 7 کشوری را دارد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، علیرضا نظری با تشریح عملکرد مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان افزود : این مرکز در 4 بخش آموزش کارکنان سازمان جهاد کشاورزی، آموزش کشاورزان،  آموزش علمی کاربردی و کار و دانش  فعالیت می کند .

وی تصریح کرد : در طی 6 ماه گذشته در بخش آموزش بهره برداران تاکنون 2 هزار و 350 نفر روز در رشته های شیلات، باغبانی، زراعت و صنایع تبدیلی آموزشهای لازم را فرا گرفته و همچنین با همکاری مدیریت ترویج سازمان جهاد کشاورزی 1360 نفر روز آموزش با موضوع بسته بندی محصولات کشاورزی، کار آفرینی و بازاریابی برای اعضای صندوق خرد زنان روستایی ارائه شد.

نظری عنوان کرد : در حوزه علمی کاربردی نیز 255 نفر دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته های شیلات، گیاهپزشکی، بهداشت یار دامپزشکی در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد : همچنین 180 نفر دانش آموز کار و دانش در استان با نظارت این مرکز آموزشی  مشغول به تحصیل می باشند که 40 نفر این دانش آموزان در مرکز آموزشی شهرستان حاجی آباد و مابقی در هنرستان های کشاورزی آموزش و پرورش در حال علم آموزی هستند.

نظری یاد آور شد : اخیرا در راستای ترویج کشت گیاهان دارویی یک دوره آموزشی  با حضور کشاورزان استان  برگزار شد.