هرمزگان قابلیت صادرات بیش از 30هزار تن محصول باغی را دارد

 هرمزگان در تولید محصولات باغی با کیفیت  در کشور پیشرو است .

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : سطح زیرکشت باغ های  استان 81 هزار هکتار است که از این سطح از اراضی سالیانه بیش از 700 هزارتن انواع میوه  تولید می شود که از این میزان قریب به 30 هزار تن آن قابلیت صادرات دارد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، عزیز سیدی، افزود : پرتقال، لیموترش، خرما، لیموی لیسبون از مهمترین محصولات باغی هستند که با ارزش 90 میلیون دلار به کشورهایی همچون آلمان، انگلیس، روسیه، آسیای میانه، امارات متحده عربی، قطر و عمان صادر می شوند.

وی عنوان کرد : هرمزگان از لحاظ سطح زیرکشت باغی  رتبه 12 و از حیث تولید،  رتبه 11 را در کشور دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد : عدم بسته بندی مناسب، نبود زیرساخت های صادراتی  و عدم آگاهی کشاورزان از نیاز بازار های جهانی از مهمترین مشکلات صادرات محصولات کشاورزی می باشد.

سیدی افزود : ایجاد بارانداز محصولات کشاورزی در مناطق عمده ی تولید، ایجاد تشکل صادراتی فراگیر غیر دولتی در بخش کشاورزی، مراوده با برخی کشورهای منطقه و اعزام تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای حضور در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی به کشورهای عمان، امارات متحده عربی، اریبل عراق، روسیه، اسپانیا، آلمان و ایتالیا، انجام مطالعه در زمینه بازاریابی و صادرات محصولات از مهمترین اقدامات برای رفع مشکلات و موانع صادرات محصولات کشاورزی استان بوده است.