برگزاری کار گاه آموزشی خانواده مهدوی در فین

کارگاهآموزشی خانواده مهدوی با حضور خانواده های محترم کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی فین و مراکز خدمات و همچنین ادارات تابعه سازمان جهاد کشاورزی در شهرفین برگزار گردید .

رئیس اداره آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : تشریح ابعاد خانواده معنوی و آگاهی دادن به خانواده ها در خصوص تهاجمات فرهنگی غرب از مهمترین اهداف این دوره آموزشی می باشد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان،حجت الاسلام  علی شرفی، افزود:در مدیریت نظام خانواده، باید جایگاه افراد به خوبی شناخته شود و حریم آنها به خوبی رعایت گردد تا هر کس بتواند نقش خود را به درستی ایفاء کند.  در این میان مادر مهمترین رکن خانواده و دارای مهمترین نقش تربیتی است، نقشی که به هیچ وجه جانشین پذیر نیست ؛ هر چند پدر نیز در این امر سهیم است. لذا بایستی هم پدر و هم فرزندان با احسان، احترام، اکرام و خدمت مادر، او را در ایفای نقش تربیتی خویش یاری دهند.


وی با اشاره به توطئه های دشمنان در حوزه فرهنگی و خانواده، اظهار داشت: افزایش بصیرت عمومی و توانمند سازی افراد مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان است.

حجت الاسلام علی شرفی  در ادامه افزود: گسترش روز افزون ماهواره‌ها، گسترش بي‌بندوباري و به وجود آمدن فساد فراگير در جامعه و به انحطاط كشيده شدن برخي از جوانان و گسترش روزافزون مشروبات الكلي، ايجاد گروه‌هاي غربي تمايل به مدگرايي و...، همه و همه نشان از هدفمند بودن اين تهاجم از طرف دشمن داشت. اين بار دشمن با استفاده از روش‌هاي نرم‌افزاري فكري و تبليغي بر خلاف دوره ی قبل كه مردان را مورد حمله قرار داده بود؛ قلب جامعه، يعني زنان و جوانان را هدف گرفته است.

 

وی عنوان کرد :  اصول و راهکارهای تحکیم خانواده، شیوه ارتباط کلامی بین زوجین و شیوه های ارتباطی والدین با فرزندان، بایدها و نبایدهای خانواده مهدوی و همچنین جایگاه نماز در این خانواده  از مهمترین محور های آموزشی در این دوره بود.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی 41نفر حضور داشتند