شترهای سرگردان میناب شناسنامه دار می شوند

 طرح شناسنامه دار کردن شترهای سرگردان با هدف جلوگیری از تصادفات جاده ای  و ساماندهی این حیوان در این منطقه اجرا می شود.

مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت: طرح شناسنامه دار کردن شترها تا 29 آذرماه سال جاری  اجرا می شود صاحبان شتر ها برای شناسنامه دار کردن شترهای خود می توانند به مدیریت  جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه و در غیر اینصورت  هر شتر سرگردان و بلاصاحب شناخته شده و در همه ساعات شبانه روز توقیف و برابر دستورالعمل ها اقدام خواهد شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار  روابط عمومی سازمان جهاد  کشاورزی هرمزگان، محمد سالاری با تاکید بر اینکه وضعیت شترهای سرگردان در جاده‌ها به یک معضل برای این شهرستان تبدیل شده است، اظهار کرد:  امیدواریم با شناسنامه دار کردن شترهای سرگردان  و استفاده از شبرنگ، شاهد افزایش ایمنی در جاده های این شهرستان باشیم

وی، افزود: یکی از راه‌حل‌های ساماندهی شترها، ملزم‌ کردن صاحبان شترها برای پلاک‌ گذاری و استفاده از کمربندهای شبرنگ در شب است تا هنگام تردد شترها در جاده‌ها، رانندگان متوجه عبور این حیوانات باشند.

سالاری تصریح کرد: جهت شناسنامه دار کردن شترها تا تاریخ 29 آذر سال جاری به این مدیریت مراجعه و در غیر اینصورت به عنوان شتر سرگردان و بلاصاحب شناخته شده و در همه ساعات شبانه روز توقیف و برابر دستورالعمل ها اقدام خواهد شد.

وی تاکید کرد: صاحبان شترهایی که شناسنامه دار شوند با مراجعه به این مدیریت، شبرنگ به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت: با توجه به سیاست های دولت در سال اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال با نگاه ویژه دولت به توسعه سواحل مکران، بویژه میناب، شتر می تواند به یک ظرفیت اقتصادی در شهرستان تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری معاونت محترم استانداری و فرمانداری ویژه میناب با کمک بخشداران و دهیاران؛ از طریق نصب بنر، جهت جمع آوری اطلاعات شترداران اطلاع رسانی صورت گرفته و در حال جمع آوری است.