50 درصد کشت کلزا در هرمزگان به شیوه آبیاری نوین انجام می شود

 سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان کشت محصولات کشاورزی  از جمله کلزا ، گندم و جو را با بهره گیری از شیوه های نوین آبیاری نوین  در دستور کار قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امسال 2هزار هکتار از زمین های کشاورزی به زیر کشت محصول کلزا می رود و پیش بینی می شود از این سطح 3هزار و 400تن محصول تولید شود.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، سید حسن حسینی  افزود : تا کنون 1هزار و 720 هکتار از کشت کلزا انجام شده  و 50 درصد این مزارع به سیستم آبیاری نوین مجهز می باشند.

وی  افزایش عملکرد در واحد سطح، کاهش هزینه های کارگری، مدیریت مصرف آب  و ارائه تغذیه مناسب به گیاه را از مهمترین مزایای بهره گیری از سیستم آبیاری نوین برشمرد و اظهار داشت : ارتقاء ضریب خود کفایی در تولید دانه های روغنی مورد نیاز کشور، اقتصادی کردن بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار نیز از مهمترین اهداف توسعه کشت کلزا در استان هستند.

حسینی خاطرنشان کرد : شهرستان های میناب، رودان، حاجی آباد از قطب های تولید محصول کلزا در استان می باشند.

وی گفت : دولت در راستای حمایت از بهره برداران هر کیلوگرم کلزا را با نرخ تضمینی 3هزار و 300تومان از کشاورزان خریداری می کند.

حسینی افزود : فصل برداشت کلزا در استان از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.