85درصد فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی جذب بازار کار شده اند

 با بررسی های انجام شده طی 10سال فعالیت مرکزتحقیات و آموزش کشاورزی 85در صد فارغ التحصیلان بخش کشاورزی شاغل می باشند.

معاون آموزشی مرکز تحقیات و آموزش کشاورزی هرمزگان گفت :  در گزارش سالانه آموزش بهره برداران وزات جهاد کشاورزی آمده است که 61درصد از دوره های آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان در راستای  اهداف سیاست اقتصادی مقاومتی بود لذا از این حیث هرمزگان رتبه 7کشوری را دارد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، علیرضا نظری با تشریح عملکرد مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان افزود : این مرکز در 4 بخش آموزش کارکنان سازمان جهاد کشاورزی ، آموزش کشاورزان ،  آموزش علمی کاربردی و کاردانش  فعالیت می کند .

وی خاطرنشان کرد :  اخیرا با همکاری برنامه پنجه کار آفرین شبکه چهاراز فعالیت های علمی  دانشجویی در رشته های پرورش میگو و گیاه پزشکی گزارش تهیه شد.

نظری گفت : در برنامه پنجه کار آفرین 30دانشجو  و 4استاد حضور داشتند که در خصوص روند آموزش ها  دانشگاه توضیح دادند.

نظری عنوان کرد :در حوزه علمی کاربردی 255نفر دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته های شیلات ، گیاهپزشکی ، بهداشت یار دامپزشکی در این مرکز مشغول به تحصل هستند.

وی ادامه داد : همچنین 180نفر دانش آموز کار ودانش دراستان با نظارت این مرکز آموزشی  مشغول به تحصیل می باشند که 40نفر این دانش آموزان در مرکز آموزشی شهرستان حاجی آباد و مابقی در هنرستان های کشاورزی آموزش و پرورش در حال علم آموزی هستند.