در تامین میوه شب عید هیچگونه مشکلی وجود ندارد

تامین کالاهای اساسی و میوه شب عید در دستور کار ستاد تنظیم بازار استان قرار دارد.

معاون سیاسی ، امنیتی استانداری هرمزگان گفت : با توجه به ماههای پایانی سال باید برای تامین  میوه شب عید وکالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان اقدامات لازم صورت گیرد .

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، اکرمی در سومین نشست ستاد تنظیم بازار استان افزود : با توجه به گزارش هایی که دستگاههای عضو کارگروه ستاد تنظیم بازار ارائه دادند در تامین میوه شب عید وکالاهای اساسی مورد نیاز مردم استان مشکلی وجود ندارد.

وی تصریح کرد : برنج ، شکر ، روغن ، گوشت قرمز ، گوشت مرغ ، سیب درختی وپرتقال  از مهمترین کالاهایی هستند که تهیه وذخیره سازی آن دردستور کار قرار دارد.

اکرمی با  اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر اظهار داشت : با برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر هفته محموله های خریداری شده  تخم مرغ وارد  استان  می شود و با تزریق آن به بازار شاهد کاهش قیمت این محصول خواهیم بود.

در ادامه  این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : برای ایام پایانی سال 200تن سیب درختی ، 400تن پرتقال  ،850تن گوشت مرغ و 200تن  گوشت قرمز  ذخیره سازی می شود.

وی بابیان اینکه پرتقال مورد نیاز مردم از باغداران استان خریداری خواهد شد اظهار داشت : یکی از مشکلات ذخیره سازی سیب درختی عدم امکانات نگهداری سیب در سردخانه های استان است که باید با تجهیز سردخانه ها این مشکل رفع شود.

با قر زاده خاطر نشان کرد : هم اکنون 850هزار تن برنج در انبارهای مجتمع بندری شهید رجایی وجود دارد و تا روزهای آینده هم 1000تن گوشت منجمد گوساله که از کشورهای اروگوئه وبرزیل خریداری شده در این بندرتخلیه خواهد شد.

وی درخصوص افزایش قیمت تخم مرغ اظهار داشت : به دلیل بیماری آنفولوانزا در برخی واحدهای تولید تخم مرغ در سطح کشور قیمت تخم مرغ افزایش یافت که با واردات این محصول شاهد کاهش قمیت آن هستیم .

باقر زاده افزود : اقلام ایام عید از 25اسفند تا 15فرودین توزیع خواهد شد.