پیش بینی تولید 910تن سیر در بشاگرد

بشاگرد در استان رتبه اول تولید سیر ارگانیک را دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد گفت : سطح زیر کشت سیر در این منطقه 130هکتار است و پیش بینی می شود بیش از 910تن محصول برداشت شود.

به  گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ،محمد احمدی افزود : به دلیل بهره گیری از سیستم آبیاری نوین ، تقویت مواد غذایی ، افزایش سطح زیرکشت  و استفاده از بذر های اصلاح شده پیش بینی می شود تولید امسال نسبت به سال قبل 20درصد افزایش داشته باشد.

وی اضافه کرد: روستا های اشکان ، گوهران ،صحرا ،ملکن،کشته  وتیدر از مناطق مهم تولید سیر در این منطقه می باشند.

احمدی با اشاره به طعم ،بو،کیفیت وماندگاری سیربشاگرد عنوان داشت : با توجه به افزایش سطح زیرکشت برای 3نفر در هر هکتار شغل ایجاد شده است.

وی ادامه داد:بندرعباس ،میناب، رودان،جاسک ، سیریک وشهرستان های جنوب استان کرمان ازجمله کهنوج، قلعه گنج منوجان از مهمترین بازار های فروش سیر بشاگرد است و بخشی هم به استانهای تهران ، اصفهان  وفارس ارسال می شود

احمدی دربخشی از سخنان خود یاد آور شد:بازار یابی یکی از موضوعات مهم برای فروش سیر تولید شده می باشد که این امر در اولویت برنامه های جهاد کشاورزی بشاگرد می باشد.

وی گفت : پراکنده گی روستاها در کوهستانها،حمل ونقل مناسب ،عدم صنایع بسته بندی وفرآوری ،کمبود آب،از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی بشاگرد است.

احمدی اضافه کرد:به دلیل دوری وکوهستانی بودن منطقه کمتر سرمایه گذاری رغبت دارد دربشاگرد سرمایه گذاری کند اما با معرفی ظرفیت های بخش کشاورزی، چند شرکت بسته بندی حاضر به سرمایه گذاری شده اند که هم اکنون در حال فعالیت می باشند.

وی گفت : با پیگیریهای انجام شده زمینه ساخت کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی با ظرفیت 150تن و تسهیلات 680میلیون تومان با مشارکت شرکت مکران گوهران فراهم شده که امیدواریم این طرح در سال آتی به بهره برداری برسد

احمدی  افزود : کشت سیر از ابتدای ماه مهر آغاز وتا پایان دی ماه ادامه دارد وهمچنین فصل برداشت از نیمه اول اردیبهشت شروع وتا پایان خرداد ادامه دارد.