آغاز عملیات اجرای شبکه آبیاری نوین در بیش از 3هزار هکتار از زمین های کشاورزی میناب

سازمان جهاد کشاورزی در راستای مدیریت مصرف منابع آبی در بخش کشاورزی توسعه شبکه های آبیاری نوین را در دستور کار قرار داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت : عملیات تجهیز 3 هزار و 100 هکتار از زمین های کشاورزی شاخه شمالی دشت میناب به سیستم آبیاری قطره ای آغاز شد.

به گزارش  واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی سازمان جهاد  کشاورزی هرمزگان ، محمد سالاری با اشاره به اینکه این طرح تا 8 ماه آینده به بهره برداری می رسد، افزود: منابع تامین کننده آب زمین های تجهیز سد شمیل و نیان است و برای اجرای آن 400میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول  عنوان کرد: تاکنون 2هزار و 355 هکتار از زمین های کشاورزی شاخه شمالی دشت میناب به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.

سالاری، تصریح کرد: صرفه جویی در مصرف آب، افزایش تولید،ارتقاء راندمان آب  و کاهش هزینه های کارگری از مهم ترین اهداف اجرا این طرح است.

وی افزود: با اجرای طرح  شبکه  آبیاری نوین ، مقدمات الگوی کشت از سبزی و صیفی به کشت های استراتژیک مانند گندم و کلزا فراهم می شود.

سالاری خاطرنشان کرد: شهرستان میناب 40 هزار هکتار زمین زراعی و باغی دارد که تاکنون 20 هزار هکتار از آن به شبکه آبیاری نوین مجهز شده است.