خبرها


توانمند سازی نیروها ی بخش کشاورزی ضروری است

در راستای تولید بهتر و با کیفیت، توانمندسازی نیروهای بخش کشاورزی ضروری است.

مدیرکل آموزش کارکنان وزارت جهاد کشاورزی گفت : در سالی که به شعار حمایت از کالای ایرانی مزین شده، باید تلاش شود کیفیت تولیدات بیش از پیش ارتقاء یابد و این امر در سایه آموزش نیروها میسر می شود.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار و روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، میثمی تبار در نشست هماهنگی  توانمند سازی مهارت کارشناسان در بندرعباس افزود : با توجه به ظرفیت های بالای بخش کشاورزی هرمزگان، سازمان جهاد کشاورزی باید با برنامه ریزی مناسب، آموزش مروجین پهنه را با هدف انتقال دانش و رفع مشکلات کشاورزان؛ در دستور کار قرار دهد.

در ادامه این نشست معاون آموزش  مرکز تحقیقات منابع طبیعی هرمزگان گفت : در سال های اخیر 200 نفر کارشناس در سازمان جهاد کشاورزی استخدام شده اند که این افراد در پهنه های مختلف کشاورزی فعالیت خواهند کرد.

علیرضا نظری افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته این 200 نفر کارشناس امسال در یک دوره 2 ماهه مباحث علمی و عملی کشاورزی را در حوزه های زراعت ، دام وطیور و باغبانی  فرا خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این افراد در 4 گروه 50 نفره در مرکز آموزش شهرستان حاجی آباد آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت و پس از آموزش در پهنه های مختلف  به عنوان عامل اجرایی، پاسخگوی نیاز کشاورزان و رفع مشکلات آنها خواهند بود.