خبرها


ایجاد شغل در روستا مهاجرت به شهر ها را کاهش می دهد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان؛ مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: توسعه اقتصادی با کارآفرینی گره خورده است و این دو جدا از یکدیگر نمی باشند.

 

وی در رابطه با کارآفرینی در حوزه کشاورزی بیان کرد: افراد کارآفرین ریسک پذیر، صبور و دلسوز است زیرا با وجود فرصت های دیگری که برای کسب سود نصیبشان می شود به فکر ایجاد شغل و توسعه مناطق و روستاهای کمتر توسعه یافته می باشد.

 

این مقام مسوول در ادامه افزود: اصلاح الگوی کشت خود کمک زیادی به توسعه روستا و خروج از بحران تک محصولی می گردد، همچنین در صورت وجود بازار جهانی دردسترس و مناسب برای کشور نیز ارزآوری خواهد کرد.

 

فیروزه ای در پایان گفت: بلوغ اجتماعی یکی از خصوصیات کارآفرینان می باشد.

دکتر ترابی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان نیز بیان کرد: اصلاح الگوی کشت یکی از اصلی ترین اهداف سازمان جهاد کشاورزی در هرمزگان می باشد، زیرا با وجود بحران آبی که با آن روبه رو هستیم استفاده از کشت های اقتصادی با نیاز آبی بسیار با اهمیت است.

 

وی افزود: ما به دنبال فرصت های سرمایه گزاری با میزان بازدهی مطلوب و همچنین قابل ارائه در بازارهای جهانی هستیم که خوشبختانه بخش خصوصی به واسطه پویایی که دارد این مهم را برآورده می سازد ما نیز در مقابل وظیفه داریم حمایت های لازم را انجام دهیم.

 

ترابی بیان کرد: یکی دیگر از اهداف ما توسعه متوازن در استان در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال است که با ایجاد و راه اندازی این قبیل طرح ها محقق خواهد شد.

 

گفتنی است فاز اول مزرعه پرورش کاکتوس با وسعت 90 هکتار در بخش شمیل با حضور آحاد مردم، خانم طاهره فیروزی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی، دکتر ترابی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، اعضای هیئت مدیره شرکت فدک گل لیان، مدیران دستگاه های اجرایی و مردم کلنگ زنی شد. لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم از سد شمیل نیز بازدید بعمل آمد.