خبرها


کشاورزی و شیلات، فرصت سرمایه گذاری پایدار در هرمزگان

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی و شیلات، گفت: بخش های کشاورزی و شیلات به عنوان یکی از پتانسیل های بسیار بالقوه هرمزگان محسوب می شود و میتوان به عنوان یک نقطه قوت برای ایجاد یک سرمایه گذاری پایدار در جهت توسعه اشتغال و رونق این استان بر روی آن تکیه کرد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، علی باقرزاده بعدازظهر امروز در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی و شیلات، گفت: با تامین منابع از طریق صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی میتوان درصد قابل توجهی به متقاضیان فعال در حوزه های کشاورزی و شیلاتی تسهیلات پرداخت نمود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان یکی از مزیت های کشت در این استان را خارج از فصل بودن آن نام برد و اظهار کرد: 156 هزار هکتار از اراضی این استان زیر کشت محصولات کشاورزی و باغی است که از این میزان بیش از 2.9 میلیون تن محصول تولید می شود.

وی، به کاهش تولید محصولات کشاورزی در فضای باز با گسترش کشت گلخانه ای خبر داد و تصریح کرد: واگذاری اراضی دولتی بر عهده مجموعه جهادکشاورزی است و میتوان به اندازه مورد نیاز متقاضی برای اجرای طرح های مختلف در این زمینه به وی واگذار کرد.

باقرزاده، میزان تولید میگوی پرورشی در هرمزگان را بالغ بر 22 هزار تن عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از سایت های جدید پرورش میگو در سطح استان این میزان تولید به مقدار قابل توجه 200 هزار تن خواهد رسید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان به اصلاح 23 هزار هکتار از باغات این استان اشاره کرد و افزود: این اقدام میتواند گسترش صنایع تبدیلی و بسته بندی را برای متقاضیان این عرصه فراهم کند.

این مقام مسئول، بیان کرد: سالانه بطور متوسط بین 500 تا 600 هزار تن گوجه فرنگی در هرمزگان تولید می شود که میتوان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه صنایع تبدیلی آن، گام های ویژه ای جهت اشتغال برداشت.