خبرها


رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در نشست شورای مدیران : لزوم راه اندازی صنایع تبدیلی و باراندازهای عرضه محصولات کشاورزی/ تکمیل زنجیره‌های تولید از مزرعه تا سفره کمک به کاهش واسطه‌گری است

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: تشویق و ترغیب سرمایه گذاران به راه اندازی صنایع تبدیلی و راه اندازی باراندازهای عرضه محصولات کشاورزی در هر منطقه از مهمترین راهکارهای بهبود وضعیت فروش محصول در بازار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، علی باقرزاده همائی در نشست شورای مدیران اظهار کرد: هرمزگان با توجه به مساحت کشت در سبزی و صیفی، یک استان تولیدکننده سبزی و صیفی در زمستان است.

وی با اشاره به اینکه فصل کشت در این استان زمستان می باشد، افزود: حجم تولید سبزی و صیفی در هرمزگان 9 میلیون و 200 تن می باشد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان همچنین با تاکید بر لزوم چاره اندیشی برای بعد از برداشت محصول ابراز داشت: بعد از برداشت ساختاری برای بازار تعریف شده و براساس مصرف بازار هدف تولید شود .

باقرزاده با بیان اینکه کشاورزان بایستی برای برنامه ریزی و ساماندهی صنایع تبدیلی پای کار بیایند، ادامه داد: کشاورزان برای بازار بعد از برداشت محصول بدنبال راه اندازی تشکل قوی باشند، تشکیل تعاونی های قوی در اولویت قرار گیرد.

وی با تاکید بر تشویق و ترغیب سرمایه گذاران به راه اندازی صنایع تبدیلی اظهار کرد: راه اندازی باراندازهای عرضه محصولات کشاورزی در هر منطقه از مهمترین راهکارهای بهبود وضعیت فروش محصول در بازار خواهد بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، تولیدات خود را با کمترین قیمت به فروش می‌رسانند اما این محصولات با قیمت بالایی به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد که ایجاد این باراندازها و بازارچه‌ها و تکمیل زنجیره‌های تولید از مزرعه تا سفره به کاهش واسطه‌گری کمک خواهد کرد.

در پایان با اشاره به توسعه صنعت آبزی پروری خاطرنشان کرد: مردم تمایل به مصرف آبزیان جنوب داشته و با توجه به این ظرفیت بالقوه در استان بایستی صنعت آبزی پروری جنوب بیش از بیش توسعه یابد.